kontakt@ratunekpompejanski.pl

7 października – Wspomnienie Najświętszej Maryi Panny Różańcowej

Nasze czasy naznaczone są licznymi objawieniami Matki Bożej, która prosi wszystkich ludzi, aby odmawiali różaniec w celu ratowania grzeszników (objawienia Matki Bożej w Pompejach, w Fatimie).
Maryja – Panna Różańcowa wzywa wszystkich do rozważania Tajemnic Różańcowych i aby nimi żyć. Różaniec ma nas jednoczyć z Maryją i Bogiem na modlitwie. Różaniec ma stać się dla nas miejscem spotkania z Bogiem i Maryją. W końcu na modlitwie różańcowej mamy zawierzać Bogu wszystkie nasze sprawy przez Maryję. Mamy modlić się wraz z Maryją na różańcu, aby ratować świat, aby ratować grzeszników. Kiedy z ufnością zawierzymy nasze intencje Bogu przez Maryję, możemy mieć pewność, że zostaną one wysłuchane zgodnie z wolą Bożą. Wytrwała i ufna modlitwa różańcowa ma niesłychaną moc.

Zawierz i zaufaj Maryi przez różaniec. Niech fragment z książki księdza Dominika Chmielewskiego „Kecharitomene” zachęcą nas do ufnej modlitwy różańcowej i zawierzenia wszelkich spraw Pani Różańcowej:


„Światkiem takiej demonstracji mocy wstawiennictwa Maryi była św. Siostra Faustyna, która widziała sąd nad Józefem Piłsudskim. Widziała, że wyrok zapadł jeden – potępienie. Świadomy wyroku Piłsudski stał bardzo smutny i w tym momencie Faustyna zobaczyła, jak stanęła przy nim Matka Boża, która wstawiła się za nieszczęśnikiem u Ojca, który zmienił wyrok na ciężki czyściec. Zobaczcie, wyrok
zapadł, zdawałoby się nieodwracalny – potępienie, lecz stanęła Maryja i wyprosiła Piłsudskiemu zbawienie. Dlaczego Maryja wyprosiła mu zbawienie? Być może dlatego, że Józef Piłsudski, nie wiedząc o tym, nosił w swoim mundurze medalik Matki Bożej, który w tajemnicy wszyła mu mama. Ale czy to by mu wystarczyło? Było coś jeszcze – nieustanne różańce jego matki, które były gromadzone przez całe życie Józefa Piłsudskiego na ten moment, kiedy ważyły się losy jego wieczności, kiedy stanął przed Bogiem. Jestem pewien, że jego mama, modląc się za swojego syna,naprawdę ufała, że bez względu na to, co robi jej syn, zostanie zbawiony, bo oddała go Matce Bożej,choć on sam nie zdawał sobie z tego sprawy”.


Teraz rozumiesz, dlaczego Maryja prosi o codzienne odmawianie różańca? Zawierzenie Bogu przez Maryję za pomocą modlitwy różańcowej może uratować Ciebie i twoich bliskich przed potępieniem. Bóg pragnie zbawienia wszystkich ludzi. Dlatego dał nam Maryję, abyśmy wraz z Nią walczyli o każdą duszę, o każdego grzesznika, abyśmy wszyscy trafili do nieba. Panna Różańcowa jest przecież Bramą
do nieba.

Może zainteresuje Cię również:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.