kontakt@ratunekpompejanski.pl

Nie wszystko jest takie, jakim się być wydaje

Opowieść mówiąca o tym, że często to, co nas spotyka w naszym życiu jest w rzeczywistości inne, niż nam się wydaje.


Dwóch Aniołów wędrowało przez ziemię. Pewnego dnia zatrzymali się na nocleg w domu bogatej rodziny. Mieszkańcy ulokowali Aniołów w piwnicy, gdyż nie chcieli udostępnić im żadnego pokoju w ich domu. Kiedy przygotowywali sobie posłanie, starszy Anioł dostrzegł dziurę w ścianie i załatał ją. Młodszy Anioł spytał zdumiony – dlaczego to czynisz? Starszy odpowiedział – nie wszystko jest takie, jakim się być wydaje. Na kolejny nocleg Aniołowie wstąpili do domku biednych ludzi. Gospodarze, mimo, że sami nie wiele posiadali, podzielili się z Aniołami skromnym posiłkiem i oddali im własne łóżka, żeby zmęczeni wędrowcy mogli wypocząć. Rankiem kiedy Aniołowie wstali, zobaczyli, że jedyna krowa, którą posiadali mieszkańcy, leżała martwa w obórce. Bardzo z tego powodu biedni gospodarze płakali.

Młodszy Anioł zapytał starszego – jak to się mogło stać? Pierwszy gospodarz miał wszystko w nadmiarze, a Ty mu pomogłeś. Druga rodzina, chociaż była bardzo biedna, podzieliła się z nami wszystkim, a Ty pozwoliłeś, żeby padła im jedyna krowa? Dlaczego? Nie wszystko jest takie, jakim się być wydaje – odpowiedział starszy Anioł.


Kiedy spaliśmy w piwnicy zorientowałem się, że w dziurze w ścianie schowane jest złoto. Gospodarz był chytry i nie zależało mu na pomaganiu innym, dlatego też naprawiłem ścianę, aby nie mógł znaleźć ukrytego skarbu. Kiedy kolejnej nocy spaliśmy u naszych gospodarzy, przyszedł Anioł śmierci i chciał zabrać żonę biedaka, więc oddałem mu w zamian krowę. W ten sposób uratowałem rodzinę przed jeszcze większą tragedią. Nie wszystko jest takie, jakim się być wydaje.

Może zainteresuje Cię również:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.