kontakt@ratunekpompejanski.pl

Pompejańska, Częstochowska, Licheńska, Ostrobramska, a może z Gietrzwałdu… ?

Jak to jest, że jednych ujmuje Matka Boża z Pompejów, innych z Jasnej Góry, a jeszcze innych z Fatimy? A przecież Matka Boża jedna jest. W udzieleniu odpowiedzi przychodzi na pomoc teoria dźwięku. Dzięki niej wiemy, że każdy instrument ma swoją indywidualną barwę dźwięku. Stąd np. ton C zagrany na gitarze, brzmi zupełnie inaczej, niż ton C trąbki, mimo że jest to taki sam ton – C.

Podobnie jest z działaniem Matki Bożej w naszym życiu. Mimo, że Matka Boża jest jedna, to ten sam ton matczynego serca Maryi ma inną barwę w Pompejach, inną w Medziugorie i jeszcze inną w Kalwarii Zebrzydowskiej. Matka Boża objawia się i daje się poznać na różne sposoby, w różnych miejscach i w różnych okolicznościach czasu, dlatego nazywamy ją Pompejańską, Częstochowską, itd. Piękno Matki Bożej, Jej miłość i czystość brzmi w uszach i sercach każdego inaczej. Dla jednych jest Uzdrowieniem chorych, Pocieszycielką strapionych, Matką miłosierdzia, dla innych jest Królową różańca świętego, Matką łaski Bożej, Królową rodzin.

A jaką barwę dźwięku wydaje serce Matki Bożej Różańcowej z Pompejów?

Matka Boża Pompejańska objawiła się jako Królowa Różańca, która pomaga człowiekowi powstać z życiowego „popiołu”. Jest bliska tych, którym wydaje się, że już wszystko stracone. Nie brzydzi się też nędzy ludzkiej. Przybywa wraz ze swoim Synem z różańcem w ręku, aby podźwignąć każdego człowieka do nowego życia, aby ukazać mu nową drogę i żeby jego życie nabrało sensu i wydało dobre owoce.

Maryjo Ty wiesz, jakie struny poruszyć w naszym życiu, abyśmy zaczęli wydawać na nowo piękną melodię na Twoją chwałę i chwałę Twojego Syna.

Ciekawi jesteśmy, jaką barwę dźwięku Wy słyszycie prosto z matczynego serca Maryi?

 

Może zainteresuje Cię również:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.