kontakt@ratunekpompejanski.pl

Nasza strona ratunekpompejanski.pl jest wyrazem wdzięczności Matce Bożej Pompejańskiej za Jej matczyną opiekę. Z doświadczenia mocy Bożej i czułej miłości Maryi zrodziło się w nas pragnienie stworzenia strony, aby wychwalać Matkę Bożą i rozsławiać Nowennę Pompejańską. Matka Boża nigdy nie zostawi nas samych sobie. Niezależnie od sytuacji, niezależnie od tego, ile mamy grzechów na naszym koncie, możemy zawsze liczyć na Maryję, naszą Matkę. Ona będzie zawsze prowadziła nas do Jej Syna Jezusa Chrystusa, który jest Dawcą życia kochającym każdego człowieka. Ona chce nam towarzyszyć na naszej drodze, na drodze poznawania siebie samego i bezwarunkowej miłości Boga do nas. Nic nie będzie nam wtedy straszne. Nie musimy się niczego i nikogo lękać.

Modlący się Nowenną Pompejańską nie mają mniej problemów, ale mają więcej możliwości ich rozwiązania. Modlenie się Pompejanką nie stwarza też świata wolnego od cierpienia, beztroskiego, ale pomaga umiejętniej obchodzić się z nierozwiązywalnymi problemami – zawierzać je Jezusowi przez Maryję. Mówimy wtedy naszym problemom, że jest Ktoś silniejszy od nich, że jest Jezus i Maryja. Oni znają doskonale rozwiązanie i przeprowadzą nas przez każdy krzyż i cierpienie, tak, że włos z głowy nam nie spadnie!

Naszym marzeniem jest również gromadzić wokół naszej strony ludzi dobrej woli. Wszystkich, którzy rozsiani w różnych zakątkach Polski i świata chwytają za różaniec, wierząc i ufając, że zostaną wysłuchani. Chcemy gromadzić się z Maryją na modlitwie różańcowej, każdy na swoim miejscu, każdy w swoim czasie, każdy ze swoim bagażem doświadczeń i trosk, osobno, ale mimo wszystko razem. I niech w taki sposób nasze życie nabiera nowych barw i nowego smaku, żebyśmy odczuwali każdego dnia zapach Boga i czułą troskę Maryi.