kontakt@ratunekpompejanski.pl

Zmartwychwstanie

„Umrzyj, zanim umrzesz, a nie umrzesz, gdy umrzesz! (ks. Piotr Pawlukiewicz). Te słowa księdza Piotra są dla mnie najlepszym oddaniem tego, co może oznaczać zmartwychwstanie. Ich doskonałym uzupełnieniem są słowa pewnej piosenki: „Kto nigdy nie żył, nigdy nie umiera”. To wszystko brzmi trochę jakby gra słów. Ale w gruncie rzeczy chodzi o tajemnice zmartwychwstania, w którą wpisane są umieranie i śmierć. Gdyby nie Jezus nie byłoby w ogóle tematu zmartwychwstania. Oczywiście
ludzie wyobrażali sobie i snuli różne teorie o tym, co będzie po śmierci. Jezus zmienił wszystko. To Jezus jest odpowiedzią na umieranie i śmierć. Jego zmartwychwstanie uczy patrzeć na umieranie i śmierć z perspektywy poranka zmartwychwstania. Jezus bowiem zwyciężył śmierć, prawdziwie umarł i prawdziwie zmartwychwstał.

Kto nie doświadczył umierania za życia, ten nie pragnie też zmartwychwstania. My boimy się umierania i śmierci. Koronawirus udowodnił pewnie nie jednemu z nas, że tak właśnie jest. Boimy się śmierci i boimy się umierania. I rzeczywiście. Bez Jezusa śmierć byłaby końcem. Ale umrzeć z Jezusem to już co innego. On nie uchroni nas od śmierci, bo przecież kiedyś umrzemy. Ale On umarł, aby uchronić nas od śmierci wiecznej.

Niech Zmartwychwstały Jezus będzie dla Ciebie umocnieniem na drodze życia i codziennego umierania. Żyj, abyś mógł umrzeć i umieraj, abyś mógł żyć. Żyj z Chrystusem i umieraj w Chrystusie, a nie umrzesz na wieki.

Życzymy wam doświadczenia Zmartwychwstałego Jezusa, doświadczenia śmierci i zmartwychwstania jeszcze za życia i po tym życiu.

Może zainteresuje Cię również:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.